Haber

Kılıçdaroğlu Açıkladı: “HDP ile görüşmeye gideceğim”

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’yi ziyaret edeceğini açıkladı.

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayının açıklanmasının ardından CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi ziyaret edip etmeyeceği sorusu gündeme geldi.

Halk TV’den Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, HDP’yi ziyaret edeceğini duyurdu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Tabii ki HDP’yi de ziyaret edeceğim. Bir cumhurbaşkanı adayı olarak Türkiye’de 85 milyon kişinin cumhurbaşkanı olacağımın argümanlarından biri olarak tüm partileri ziyaret etmek özünde demokrasinin gereğidir. HDP’yi ziyaret etmenin nesi yanlış? Meclis’te HDP Genel Başkan Yardımcısı’nın idaresinde çalışıyoruz. Kurullarda HDP milletvekilleri ile çalışıyoruz. Benim HDP ziyaretimden daha doğal bir şey yok. Ben şahsen toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan bir anlayışa sahibim ve bunu uygulamaya çalıştım. Bu taraftaki çalışmalarım devam edecek.”

Mithat Sancar davet etmişti

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasının ardından Kılıçdaroğlu’nu tebrik ederek şunları söyledi: Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına hayırlı olsun deyip ekleyeyim bizimle görüşmesini bekliyoruz.dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile HDP’nin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda olası görüşmesine ilişkin Habertürk yayınına katıldı. ‘Ben hileli işlere karşıyım, dürüstlük ve açıklıktan yanayım. CHP, HDP ile görüşebilir, bu açık. Ama bizi asla getiremezkelimeleri kullanmıştı.

karapurcekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu