Yaşam

Avatar 2, vizyona girmeden önce 38 milyon dolar hasılat elde etti.

13 yıldır yolu izlenen Avatar’ın ikinci sineması Avatar: Suyun Yolu Bu hafta ülkemizde vizyona giriyor. Sinema, ön gösteriminde ve vizyona girdiği az sayıdaki sinemada seyirciden olumlu geri dönüşler almayı başardı. Nitekim büyük bir merakla beklenen sinemaya ilgi de arttı.

Bu merak şimdiden üreticilerin banka hesaplarına yansımaya başladı. Avatar: Suyun Yolu, henüz yayınlanmadı yalnızca ABD’de 38 milyon dolar hasılat elde etti ulaşmayı başardı. Bu gelir sadece biletlerin ön satışından elde edilirken, toplam gelir beklentisi ise ağızları açık bıraktı.

Filmin ilk haftadaki geliri ilk filmin iki katı olabilir:

Avatar: The Way of Water, bölüm kaynaklarına göre yalnızca ABD’de ilk haftasında mevcut. 150 milyon dolardan 175 milyon dolara arasında gelir elde edebilir. Serinin 2009 yılında vizyona giren ilk filminde bu rakam 77 milyon dolardı.

Şu anda filmin toplam geliri tahmin edilemiyor. Serinin ilk filmi, ABD’de 760 milyon dolar, tüm satışları ve sinemalarda gösterime girmesiyle dünya çapında toplam gelir 2 milyar 922 milyon dolar almayı başarmıştı. Bu gelirle sinema günümüzün en çok hasılat yapan sineması unvanını taşımaya devam ediyor.

Avatar: Suyun Yolu fragmanı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu